Jeśli jesteś na etapie wyboru optymalnego sposobu ogrzewania domu warto zastanowić się nad pompą ciepła, jako alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych. Nowoczesne pompy ciepła posiadają wiele zalet oraz są gwarantem konkretnych oszczędności.

Jesteśmy APS (Autoryzowanym Punktem Serwisowym):
-pomp ciepła typu powietrze-woda sygnowane marką Haier
-pompy ciepła typu powietrze-woda sygnowane marką Heiko

Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję.

Jak działa pompa ciepła?

Ciepło z pompy ciepła to średnio 20% energia elektryczna i aż 80% bezpłatne ciepło ze środowiska.

pompy ciepła lubelskie

Wyjaśniamy

Pompa ciepła to urządzenie, które samo bezpośrednio nie wytwarza energii. Do jej działania niepotrzebny jest zatem proces spalania, a więc nie produkujemy spalin, popiołu ani innych efektów ubocznych powstałych w procesie spalania, dodatkowo nie potrzebujemy także kotłowni, składu opału ani całej infrastruktury związanej z gromadzeniem i przetwarzaniem tradycyjnych paliw. Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną z otoczenia budynku (gruntu, powietrza lub wody) i oddaje ją do instalacji c.o. Pozyskując w ten sposób czystą, ekologiczną energię przy niewielkich kosztach energii elektrycznej służącej do zasilania sprężarki. Jest ona wykorzystywana do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów.

Do wyboru jest kilka wariantów pomp ciepła. Pierwszym z nich jest pompa ciepła gruntowa, która jako źródło ciepła wykorzystuję energię z gruntu. Taka pompa jest bardzo wydajna i może zaspokoić 100% zapotrzebowania budynku na ciepło (ogrzewanie i cwu).

Drugi rodzaj to  pompa ciepła powietrze-woda, która pobiera energię z powietrza na zewnątrz budynku.

Od czego zależą koszty?

Sprawdź od czego zależą koszty ogrzewania domu przy użyciu pompy ciepła

1

Typu i mocy samej pompy ciepła

większa moc oznacza  wyższe zużycie energii elektrycznej. W przypadku skrajnie niskich temperatur pompa powietrze-woda może potrzebować wsparcia specjalnej grzałki, co ma odzwierciedlenie w ostatecznych rachunkach. Mniej wrażliwa na niskie temperatury jest pompa ciepła gruntowa, co przekłada się na niższe koszty jej użytkowania.

2

Temperatury na zewnątrz

im niższa temperatura tym więcej energii potrzeba, aby uzyskać pożądaną temperaturę wewnątrz budynku.

3

Sposobu wykorzystania pompy ciepła

czyli czy będzie wykorzystywana do ogrzania powierzchni domu lub innego obiektu oraz wody, czy będzie wykorzystywana jedynie w jednym z tych obszarów.

4

Taryfy operatora

w całkowitym koszcie ogrzewania swój udział mają również stawki za prąd u naszego operatora.

Jak można zauważyć, koszty ogrzewania za pomocą pompy ciepła zależą od indywidualnych potrzeb użytkownika, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie urządzenia, by ograniczyć rachunki do niezbędnego minimum.

Dlaczego warto?

Niższe koszty ogrzewania domu

Funkcja chłodzenia latem

Korzyści z ulgi termomodernizacyjnej

Wzrost wartości nieruchomości

Szybki montaż

Ochrona środowiska

Łatwa obsługa

Bezpieczeństwo

Niezawodność

Sprawdź ile kosztuje pompa ciepła

dla Twojego domu lub firmy

Skontaktuj się z nami i poproś o niezobowiązującą wycenę

Umów się z naszym specjalistą na  wizję lokalną w miejscu inwestycji.

Podpisz umowę

My zajmiemy się montażem i serwisem

Pompy ciepła Lublin – Kompleksowa obsługa inwestycji

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów – właścicieli nowych i modernizowanych obiektów mieszkalnych w zabudowie jednorodzinnej i nie tylko. Odpowiadając  na potrzeby i oczekiwania Klientów oferujemy usługę pompy ciepła Lublin, w ramach której świadczymy montaż pomp ciepła w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie miasta Lublin, jak i całego województwa lubelskiego.

Obok profesjonalnego doboru pompy ciepła i jej montażu nasi Klienci mogą liczyć na pomoc w pozyskaniu środków finansowych z programów rządowych. Jeśli interesuje Państwa pompa ciepła – dofinansowanie pomożemy zdobyć na rzecz inwestycji realizowanych na terenie całego województwa lubelskiego.

Województwo lubelskie: Pompa ciepła – cena z montażem

Zależy nam na zadowoleniu Klientów, dlatego każda pompa ciepła w asortymencie została opatrzona ceną z montażem. W ten sposób oszczędzamy środki Klientów, jednocześnie zapewniając wysoką sprawność instalacji, w której wykorzystywana jest powietrzna pompa ciepła.

Planujecie Państwo inwestycję w alternatywny system grzewczy, w którym energię cieplną dostarcza pompa ciepła – cena z montażem obowiązuje na terenie województwa lubelskiego. Dotyczy to montażu w obiektach nowych i modernizowanych, mieszkalnych i niemieszkalnych. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen pomp ciepła oraz zakresu świadczonych usług montażowych zapraszamy do kontaktu. Nasza firma przeprowadza również instalacje fotowoltaiczne.